Bir kent, iki suç örgütü, 55 gözaltı

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri kentte yasa dışı faaliyet yürüten iki ayrı çeteye yönelik çalışma başlattı.

Yapılan teknik ve fiziki takipte örgüt üyesi şüphelilerin; ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Silahla kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘Silahla tehdit’ ve ‘Silahla kasten yaralama’, ‘İş yeri ve ikamet kurşunlama’, ‘Çok sayıda ruhsatsız silah yakalatma’, ‘Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması’ ve ‘Görevli memura mukavemet gösterme’ ile ‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak’ suçlarını işledikleri tespit edildi.

Şüphelilere yönelik düzenlenen ‘Mahzen-3’ operasyonlarında, örgüt elebaşları Murat Özdemir ve Cengiz Arslan’ın da aralarında bulunduğu 55 kişi gözaltına alındı.

Operasyonlarda 61 ruhsatsız tabanca, 32 tüfek, 1,5 kilo muhtelif uyuşturucu, çok sayıda mermi ve çok miktarda Türk lirasına el koyuldu.

Çetelere yönelik operasyonu sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakan Ali Yerlikaya “Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz. Sokaklarda size yer yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x