SON DAKİKA | Beşiktaş’ta Nuri Şahin derken ters köşe! Yeşil ışık yaktı

Beşiktaş’ta yeni sezon öncesi çalışmalar hız kazanmış durumda. Bir yandan yeni sezonun kadro yapılanması adına transfer temaslarında bulunan Siyah-Beyazlılar, bir yandan da yeni hocasını belirlemek için görüşmeler gerçekleştiriyor.

‘ÇALIŞMALARIMIZI YAPTIK’

Başkan Hasan Arat, Almanya’ya gitmişti. Birkaç gün boyunca Almanya’da temaslarda bulunan Arat, İstanbul dönüşünde yaptığı açıklamada, “Yerli, yabancı herkesle görüşüyoruz. Beşiktaş’ın ihtiyacı olan herkesle görüşüp bize projelerini sunmalarını isteyeceğiz. Beşiktaş değişikliğe gitmek zorunda. Bu da teknik direktörün bize vizyon koymasıyla ilgili. Hedefimize koşarken yapmamız gereken çok iş var. Ciddi bir yapılanma içine gireceğiz. Bütün alternatifleri yan yana koyup değerlendireceğiz. Herkes üzerine düşeni bu aşamada yapıyor. Dortmund’da çalışmalarımızı yaptık. Doğru bir karar verme konusunda hazırlıklar yapıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

NURİ ŞAHİN’DEN OLUMSUZ GERİ DÖNÜŞ

Öte yandan teknik direktörlük konusunda gündeme gelen bir diğer isim de Nuri Şahin’di… Dortmund’da Terzic’in yardımcısı olarak görev yapan Şahin’in ise kulübüyle bu ve gelecek dönem için anlaştığını Siyah-Beyazlılar’a ilettiği ve bundan dolayı durumuyla ilgili kararın, Alman ekibinde olduğunu söyleyerek teklife kibarca olumsuz karşılık verdiği ifade edildi.

TERZIC’TEN YEŞİL IŞIK

Yeni sezona yeni teknik direktörüyle başlamak için çalışmada bulunan Beşiktaş’ta, Dortmund’un hocası Edin Terzic gündeme gelmişti. 

Daha önce Beşiktaş’ta Slaven Bilic’in yardımcısı olarak görev yapan Terzic’le yapılan temaslardan olumlu dönüş alındığı ortaya çıktı. Sezon sonunda Dortmund’dan ayrılması beklenen genç hocanın, Beşiktaş’ın ilgisine yeşil ışık yaktığı kaydedildi.

TERZIC’İN KARİYERİ

2010-2013 yılları arasında Borussia Dortmund’da scout olarak görev yapan Edin Terzic, 2010-2011 yıllarında Borussia Dortmund U19 takımının yardımcı antrenörlüğünü yaptı. Alman teknik adam 2011’de Borussia Dortmund 2’de yardımcı antrenörlük yaptı. Terzic ayrıca 2013 yılında Borussia Dortmund altyapısında teknik direktörlük yaptı.

2013-2015 yılları arasında Slaven Bilic’in Beşiktaş’ta yardımcı antrenörlüğünü yapan Edin Terzic, 2015-2017 yılları arasında yine Hırvat teknik adamın West Ham United’ta yarımcı antrenörlüğünü yaptı.

2018-2020 yılları arasında Borussia Dortmund’da yardımcı antrenörlük görevini gerçekleştiren Edin Terzic, Aralık 2020’de geçici teknik direktör unvanıyla sarı-siyahlıların başında yer aldı.

2022’de Borussia Dortmund teknik direktörlüğüne getirilen Alman teknik adam geçtiğimiz sezon şampiyonluğu son maçta Bayern Münih’e kaptırmıştı. Bu sezon Borussia Dortmund ile Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale yükselme başarısı gösteren Edin Terzic ilk maçta PSG’yi sahasında 1-0 mağlup edip final için avantajı yakalamıştı. 

Borussia Dortmund’un başında 92 maçta sahada yer alan Edin Terzic 1.95’lik puan ortalaması yakaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x