Samsung’un en yeni telefonlarına Galaxy AI ile One UI 6.1 güncellemesi geldi

Samsung, yenilikçi teknoloji hamlelerine devam ediyor ve bugün itibarıyla One UI 6.1 güncellemesini daha geniş bir cihaz yelpazesine sunmaya başladı. Güncelleme ilk olarak Güney Kore’de kullanıma sunuldu ve diğer bölgelerdeki global dağıtımın yakın zamanda gerçekleşmesi bekleniyor. Güncellemenin odak noktası, Galaxy AI özelliklerinin zenginleştirilmiş paketi.

Özellikle eski model amiral gemisi telefonlara tam olmasa da seçilmiş Galaxy AI özellikleri sunulacak. Bu yenilikler kullanıcı deneyimini çeşitli yollarla iyileştirecek. Galaxy S21 serisinde, kullanıcılar en çok konuşulan yeni özelliklerden biri olan Circle to Search özelliğine erişebilecek. Bu özellik, kullanıcıların merak ettikleri bir nesnenin etrafına daire çizmelerini ve AI’nin bu nesne hakkında bilgi getirmesini sağlıyor.

Samsung’un en yeni telefonlarına Galaxy AI ile One UI 6.1 güncellemesi geldi

Benzer şekilde, Galaxy Z Flip3 modeli de bu özelliği alacak. Galaxy Z Fold3 ise daha geniş bir Galaxy AI özellik yelpazesinden yararlanacak. Bunlar arasında AI tarafından oluşturulan duvar kağıtları, web sayfası ve not özetleme, Samsung Notlar’da otomatik şablonlar, canlı dil çevirisi, resim düzenleme önerileri, generatif AI destekli düzenleme, Tercüman Modu ve Ses Kaydedici’de ses transkripsiyonu bulunuyor.

Galaxy S22 serisi, Z Flip4 ve Z Fold4 ise Galaxy AI özelliklerinin tamamına erişim sağlayacak ve bu da onları Galaxy S24 serisiyle aynı seviyeye getirecek. Samsung, akıllı özelliklerini daha fazla telefona taşımak için büyük bir çaba gösteriyor. Yıl sonuna kadar 100 milyondan fazla cihazın Galaxy AI ile donatılması hedefleniyor. Bu hedefe ulaşılması muhtemel görünüyor çünkü yakında piyasaya sürülecek olan Fold6 ve Flip6, bu özelliklerle önceden yüklenmiş olarak gelecek. One UI 6.1 güncellemesi, birçok Samsung telefonuna ileri düzey özellikler getiriyor. Henüz her yerde kullanıma sunulmamış olsa da, yakında olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x